Pomóż i Ty


PROŚBA O PRZEKAZANIE 1% PODATKU

tymek.jpg

Strona Tymusia: http://tymoteusz-kowalcze.wikidot.com

Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy zechcieli w zeszłym roku wesprzeć leczenie i rehabilitację Tymoteuszka. W tym roku pojawiła się szansa na znaczne poprawienie zdrowia Tymka poprzez delfinoterapię, niestety niedostępną w Polsce i bardzo kosztowną - turnus z 14 półgodzinnymi sesjami kosztuje ok. 20 tys. złotych.
Jeśli możemy liczyć na 1% przekazany z Państwa podatku w tym roku na leczenie i rehabilitację, naszego prawie 5 - letniego synka chorego na dziecięce porażenie mózgowe, to przesyłamy Państwu w załączniku apel z danymi Fundacji. Jeśli jest to możliwe, prosimy również o przesłanie apelu dalej swoim przyjaciołom i znajomym-

Rodzice Tymoteuszka Michałka:
Monika i Emilian Tomasz Kowalcze.
Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.


face.jpg

Tymoteuszek ma mózgowe porażenie dziecięce - displegia spastica i orzeczenie o niepełnosprawności. Wymaga stałej, systematycznej wielopłaszczyznowej rehabilitacji, aby jego choroba nie posuwała się naprzód. Nasz synek ma swój kalendarz, w którym tylko niedziela jest wolna od spotkań z rehabilitantem, masażystą, neurologopedą, neurologiem, ortopedą, psychologiem czy rehabilitacją na basenie i hipoterapią.
Polski system opieki zdrowotnej nie zapewnia dzieciom kompleksowego, bezpłatnego leczenia, nie mówiąc już o wielotygodniowych kolejkach do specjalistów i limitach. Piszemy o tym z bólem, gdyż nasze dziecko zdiagnozowano zbyt późno - gdy skończyło 1,5 roku, mimo naszych starań, pobytów w szpitalu itd. Wiadomo, że tylko wielopłaszczyznowa opieka medyczna nad Tymusiem może przynieść rezultaty, a to wiąże się z kosztami. Nasza rodzina nie jest w stanie unieść tego ogromnego bagażu finansowego. Przede wszystkim codziennych kosztów rehabilitacji, wizyt u specjalistów, czy wszystkich zajęć. Jedna wizyta u specjalisty kosztuje od 70,00 do 110,00 zł. Tymek potrzebuje też sprzętu ortopedycznego (specjalne wkładki korytkowe), które tylko od kwietnia zeszłego roku były zmieniane aż trzykrotnie a obuwie czterokrotnie. Tymek jest także objęty opieką neurologopedy, dużo ćwiczymy w domu, ma także wykonywane specjalne masaże logopedyczne ze względu na asymetrię mięśni twarzy. Dzięki pomocy z 1% zebraliśmy pieniądze na urządzenie rehabilitacyjne do hydromasażu za blisko 5 tys. złotych. Pozwala ono zmniejszyć napięcie mięśniowe. Jego codzienna eksploatacja jest również kosztowna. Od 1,5 roku Tymoteuszek uczęszcza do Przedszkola Integracyjnego przy
ul. Sucharskiego na Warszawskim Bemowie. Jest pod fachową opieką pedagogów specjalnych, psychologa, logopedy, rehabilitanta. Ma rytmikę i korektywę, możliwość nauki języka angielskiego.
Dzięki ludziom dobrej woli, którzy wpłacają pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" z dopiskiem Tymoteusz Kowalcze, możemy leczyć i rehabilitować naszego wrażliwego i dzielnego synka. Chłopczyk nasz połowę swojego życia spędza w gabinetach lekarskich, "mieszkał" w Instytucie Matki i Dziecka oraz Klinice Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. Jest także pod opieką specjalistów z Centrum Rehabilitacji "STOCER" oraz Centrum Rehabilitacji "Amicus".


Więcej na:

http://www.dzieciom.pl/4599
http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Przeka%C5%BC-1-podatku-Tymusiowi/147615245298430


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License